Saúdská Arábie na vlně luxusuProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY:
2. den: TERÉNNÍMI VOZY NA HRANU SVĚTA: V nočních hodinách přílet do Rijádu, transfer do jednoho z nejlepších butikových hotelů, ubytování, chvíle k odpočinku a individuálnímu obědu. Následuje výjezd terénními vozy na tzv. Hranu světa - Jebel Finhrayn - skalní útesy dramaticky se zvedající z ploché pouště až k nebi jako obrovská přírodní stěna. Z vrcholu útesů je nádherný výhled na vyschlé řeky, starobylé stezky a nekonečný obzor. Den zakončíme výbornou tradiční BBQ večeří pod širým nebem při západu slunce. Transfer zpět do hotelu, individuální volno. Ubytování a nocleh v Rijádu.
3. den: RIJÁD, HLINĚNÁ PEVNOST AL MASMAK: Snídaně, návštěva Národního muzea s unikátními sbírkami mapujícími bohatou historií království Saúdské Arábie. Prohlídka hliněné pevnosti Al Masmak ve starobylé čtvrti Darijah, pocházející z 19. století, která v sobě skrývá obrovské nádvoří i krásně malované interiéry. Jen kousek od pevnosti procházka jednoho z nejstarších tržišť Al-Zal. Oběd v ikonické tradiční restauraci v původním hlavním městě prvního saúdského státu Ad Diriyah. Prohlídka zdejší zrekonstruované čtvrti z hliněných cihel Al Turaif, která je zapsána na seznamu UNESCO. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do města Tabuk, transfer do hotelu, ubytování a nocleh.
4. den: PŘÍRODNÍ REZERVACE WADI AL DISSA: Snídaně, celodenní výlet do přírodní rezervace Wadi Al Dissa - krásného hornatého Údolí palem. Obědový piknik s ochutnávkou tradiční lokální gastronomie. Prohlídka zdejšího jedinečného kaňonu, který je díky přítomnosti vody nádherně svěží a plný vegetace. Skalní útvary obklopující toto zelené údolí, dokreslují magickou atmosféru místa. Odjezd do Al ULA, ubytování v dech beroucím unikátním pouštním hotelu v údolí Ashar s malebným výhledem na kaňon.
5. den: POUŠTNÍ MĚSTO HEGRA: Snídaně, návštěva další památky zapsané na seznam UNESCO uprostřed rozpáleného písku pouště - města Hegra, které postavili Nabatejci - dávní obchodníci s kořením, tedy stejná civilizace, která se zasloužila i o vznik skalního města Petra v Jordánsku. Návštěva železnice v Hádžádu, kterou postavili Osmané. K obědu na farmě si vychutnáte pochoutky místní kuchyně. Návrat do Al Ula, které stojí na místě biblického města Dedan. Prohlídka pozůstatků tohoto starobylého oázového města z 1. tisíciletí př. n. l.. Na závěr zastávka u Sloní skály, geologického pouštního útvaru připomínajícího slona, s občerstvením v podobě kávy. Návrat do našeho fantastického pouštního hotelu.
6. den: POSVÁTNÉ MĚSTO MEDÍNA: Snídaně, odjezd do města Medína, které spolu s Mekkou a Jeruzalémem patří mezi tři nejposvátnější centra islámu. Návštěva místního muzea, bazaru a Prorokovy mešity - druhé nejsvětější mešity v Saudské Arábii, kde žil prorok Mohamed. Ačkoliv do mešity nemohou nemuslimové vstoupit, duchovní prostřední tohoto místa je jedinečné. Prohlídku Medíny dokončíme v mešitě Qiba. Ubytování v hotelu v Medíně.
7. den: RUDÉ MOŘE - VÝLET LODÍ: Snídaně, transfer do přímořského města Yanbu. Polodenní výlet lodí s poznáváním Rudého moře. Možnost šnorchlování nad bohatými korálovými útesy a pestrobarevnými rybkami. Při troše štěstí je možné spatřit i delfíny. Součástí výletu je lehký oběd s občerstvením. Návrat do Yanbu, ubytování v hotelu. Večer možnost prohlídky historické části tohoto bývalého rybářského městečka, dnes moderního města na břehu moře. Nocleh v Yanbu.
8. den: HISTORICKÉ MĚSTO DŽIDA: Snídaně, transfer do historického města Džida Prohlídka města - nábřeží Džida, historické centrum Al-Balad, které je opět na seznamu UNESCO. Procházka klikatými uličkami s možností ochutnávek místních specialit a nákupu suvenýrů. Slavnostní večeře na rozloučenou a transfer do hotelu. V ranních hodinách transfer na letiště Džida k odletu zpět do Prahy.
9. den: PŘÍLET DO PRAHY:

28.04. - 06.05.23 pátek - sobota
polopenze letecky (Praha)
143 700 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha - Rijád, Džidda – Praha s přestupy v ekonomické třídě * vnitrostátní přelet Rijád - Tabuk * 5x nocleh v hotelech 5* a 4* se snídaněmi * 2x nocleh v unikátním pouštním hotelu Al Uda, snídaně * 4x oběd, 2x večeře * program včetně vstupů a transfery dle itineráře * česky hovořícího průvodce

Cena nezahrnuje

  • elektronické vízum do Saudské Arábie 3.100 Kč * pojištění léčebných výloh * spropitné a bakšišné * fakultativní výlety