Keňa - volání divočiny



Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: V ranních hodinách odlet z Prahy do Keni s přestupem.
2. den: PŘÍLET DO NAIROBI: Ve 03:00 hod přílet do Nairobi. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh. Dopoledne volno na relaxaci. Odpoledne návštěva muzea Karen Blixenové, manufaktury Kazuri a žirafí farmy s možností krmení žiraf. Návrat do hotelu, nocleh se snídaní.
3. den: NAIROBI - MASAI MARA: Po snídani odjezd do NP Masai Mara. V cca 14:00 hod příjezd do Mara Sarova kempu, ubytování a oběd. Odpolední safari v rezervaci, slavné díky každoroční migraci pakoňů a zeber. Kromě nich tu potkáte další druhy zvířat, jako slony, žirafy, další druhy antilop a také velké kočky. Lvi odpočívají ve stínu pod stromy, gepardi vyhlížejí svou kořist a v korunách stromů se ukrývají levharti. Večeře a nocleh v Mara Sarova kempu.
4. den: MASAI MARA: Dopolední a odpolední safari v rezervaci Masai Mara. Dnes se vydáme hledat slavnou "Velkou pětku", kam řadíme lva, leoparda, slona, nosorožce a buvola. Tento den máme také možnost navštívit masajskou vesnici, kde se seznámíme s životem tohoto nespoutaného pasteveckého kmene (za příplatek). Večer návrat do lodže, večeře, nocleh.
5. den: MASAI MARA - NP LAKE NAKURU: Brzy ráno, po drobném občerstvení v kempu, vyrazíme na tradiční ranní safari. V tuto denní dobu je zvěř díky nižším teplotám nejvíce aktivní, a tak při trošce štěstí spatříme třeba i velké kočky na lovu. Návrat do kempu na snídani. Poté odjezd do NP Lake Nakuru, který je keňskou vládní rezervací pro nosorožce. Ubytování a oběd v Sarova Lion Hill lodži. Odpoledne safari v parku. Kromě nosorožců bílých i černých zde můžete pozorovat buvoly, zebry, impaly, gazely, ale i velké kočky a mnoho druhů ptáků, včetně plameňáků, kteří si v alkalickém jezeře Nakuru hledají potravu. Večer návrat do lodže, večeře, nocleh.
6. den: NP LAKE NAKURU - NP AMBOSELI: Za úsvitu tradiční ranní safari. Vychutnáme si pohled na klidně se pasoucí nosorožce bílé, kteří se rádi zdržují na otevřených pláních. Zkusíme také najít nosorožce černé, kteří se naopak rádi schovávají v buši. Určitě potkáme také žirafy rotschildovy, okusující akácie. Návrat do lodže na snídani. Poté odjezd do NP Amboseli se zastávkou v Nairobi, kde si vychutnáme výborný oběd ve slavné restauraci Carnivore, která se specializuje na rožněná masa. Pokračování cesty do Amboseli. Navečer příjezd do Amboseli Sopa lodže, večeře a nocleh.
7. den: NP AMBOSELI - NP TSAVO WEST: Po časné snídani dopolední safari v Amboseli. Z plání Amboseli je úžasný výhled na Kilimanjaro, nejvyšší horu afrického kontinentu. V parku potkáme obrovská stáda slonů, kteří milují koupání v místních bažinách. Pozorovat tu lze ale i různé druhy antilop a ptáků. Po obědě odjezd do NP Tsavo West. Safari cestou do kempu. Navečer příjezd do Voyager Ziwani kempu, večeře, nocleh.
8. den: NP TSAVO WEST - NP TSAVO EAST: Po časné snídani safari v západní části parku Tsavo. Nemůžeme vynechat návštěvu křišťálově čistých pramenů Mzima, oblíbeného stanoviště hrochů a krokodýlů. Je zde zbudována podvodní pozorovatelna a pokud nám bude přát štěstí, můžeme kromě ryb pozorovat také koupající se hrochy. Návrat do kempu na oběd. Odpoledne přejezd do východní části parku Tsavo, kde určitě  potkáme slavné "červené" slony!  Safari si užijeme cestou do Satao kempu, kam dorazíme v podvečer. U kempu je přírodní napajedlo, kam se stahuje zvěř za vodou. Vychutnáme si západ slunce a užijeme si úžasné výhledy. Večeře a nocleh v kempu.
9. den: NP TSAVO EAST - MOMBASA - PLÁŽ DIANI: Tradiční ranní safari v NP Tsavo East. Určitě vás překvapí místní "červení" sloni. Zem v této části parku má červenou barvu a bahno ulpívá na kůži slonů, kteří milují koupele v místních jezírcích. Pozorovat zde můžeme také antilopy, zebry a buvoly, pro které je místní savana bohatým zdrojem potravy. Pod stromy se elegantně procházejí žirafy a ve stínu keřů odpočívají lvi. Návrat do kempu na snídani. Poté odjezd do Mombasy, kde podstoupíme PCR test, nutný před zpáteční cestou. Pokračovat budeme na jižní pobřeží do oblasti nejhezčí keňské pláže Diani Beach, kde jsou nejlepší podmínky ke koupání v oceánu. Ubytování v hotelu Papillon Lagoon Reeef, pobyt se službou All Inclusive.
10. den: PLÁŽ DIANI - RELAXACE U OCEÁNU: Pobyt v hotelu se službou All Inclusive. Individuální program s možností koupání a vodních sportů. Nocleh v hotelu.
11. den: PLÁŽ DIANI - RELAXACE U OCEÁNU: Pobyt v hotelu se službou All Inclusive. Individuální program s možností koupání a vodních sportů. Nocleh v hotelu.
12. den: ODLET Z MOMBASY - PŘÍLET DO PRAHY: V noci transfer na letiště v Mombase, odbavení k odletu a odlet do Prahy s přestupem. V podvečer přílet do Prahy.

20.10. - 31.10.21 středa - neděle
vlastní letecky (Praha)
99 800 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Nairobi a Mombasa - Praha s mezipřistáním
 • letištní taxy
 • veškeré transfery dle programu (na safari terénními automobily Toyota Landcruiser s otevírací střechou)
 • 2 x ubytování v hotelu Sarova Panafric Nairobi se snídaní
 • 6 x ubytování v lodžích a kempech dle programu s plnou penzí
 • 3 x ubytování v hotelu Papillon Lagoon Reef s All Inclusive
 • safari a uvedené aktivity včetně vstupů do NP a navštívených atrakcí
 • služby profesionálních místních safari průvodců
 • služby české průvodkyně Petry Baumannové
 • vodu v automobilu během safari

Cena nezahrnuje

 • vstupní vízum do Keni za poplatek 1.850,- Kč (elektronická žádost minimálně 4 dny před odletem, pro osoby starší 16 let)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za Business Class od 60.000,- Kč
 • návštěvu masajské vesnice (vstup cca 30,- USD/osoba - po dohodě s Masaji)
 • spropitné místním safari průvodcům (doporučená výše 10 - 15,- USD/osoba/1 den)
 • náklady na PCR test před odletem z Keni cca 60,- USD