Kostarika - džungle a karibské plážeProgram zájezdu

1. den: PRAHA – SAN JOSÉ: Odlet do San José, transfer do hotelu, nocleh.
2. den: SAN JOSÉ – MONTEVERDE: Ráno krátká prohlídka centra San José. Přejezd do národního parku Monteverde, který leží v nadmořské výšce cca 1.400 m n. m. V parku žije velké množství ptáků včetně vzácného quetzala. Cestou zastávka na oběd (není v ceně) a na vyhlídce v horách, odkud je dechberoucí výhled na Pacifický oceán. Nocleh v Monteverde.
3. den: MONTEVERDE: Celodenní výlet do rezervace Santa Elena, procházka deštným pralesem po visutých lávkách v korunách obřích tropických stromů. Zde jsou k vidění kolibříci, motýli a krásné přírodní scenérie hustého deštného pralesa. Milovníci adrenalinu zde mohou absolvovat až 1km dlouhou jízdu na kladce přes údolí (za příplatek na místě). Nocleh v Monteverde.
4. den: MONTEVERDE – ARENAL – LA FORTUNA: Po snídani přejezd k jezeru Arenal a plavba po jezeře s krásnými výhledy na vulkán Arenal a floru a faunu podél břehů jezera. Následuje transfer do městečka La Fortuna a jeho odpolední prohlídka. Ubytování, nocleh.
5. den: LA FORTUNA: Snídaně. Dopoledne volno. Odpoledne nenáročná túra pod kuželem nejaktivnější sopky na Kostarice. Procházka po vulkanickém písku a lávovém poli a koupání v horkých přírodních pramenech. Večeře formou bufetu. Návrat do hotelu a nocleh v La Fortuně.
6. den: LA FORTUNA – TORTUGERO: Dopolední přejezd vnitrozemím na karibské pobřeží do přístavu a plavba lodí do vesničky Tortugero, která je nejvíce osídleným místem této oblasti. Ubytování v jednoduchém hotelu (vyšší kategorie za příplatek). Nocleh.
7. den: TORTUGERO – LIMON – PUERTO VIEJO: Ranní plavba lodí po řece Tortugero a sousedních kanálech. Probouzející se příroda nabídne neopakovatelnou možnost pozorovat opice, kajmany a vzácné druhy ptactva. V této přírodní rezervaci nejsou pozemní komunikace a džungle vyrůstá přímo z vody a tvoří přímo mystické scenérie. Pokračování po řece do města Limon, cestou můžete pozorovat floru a faunu pobřežního ekosystému, opice pavoučí, vřešťany, krokodýly či kajmany a třeba i lenochody tříprsté. V Limonu přestup na minivan a přejezd do oblasti Puerto Viejo. Ubytování a nocleh
8. den: PUERTO VIEJO / CAHUITA: Snídaně, individuální volno a nocleh. Možnost fakultativního výletu do přímořského národního parku Cahuita.
9. den: PUERTO VIEJO: Snídaně, individuální volno a nocleh.
10. den: PUERTO VIEJO – SAN JOSÉ – PRAHA: Transfer do San José na letiště, odlet do Prahy.
11. den: PŘÍLET DO PRAHY:

01.11. - 11.11.21 pondělí - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
69 990 Kč
cena za 11 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • 9 x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní
 • 1 x večeře
 • transfery během okruhu a plavby lodí
 • služby česky hovořícího průvodce
 • prohlídky a vstupy během programu

Cena nezahrnuje

 • odletovou taxu z Kostariky 29,- USD
 • fakultativní výlety a vstupy
 • fakultativní výlet do národního
 • parku Cahuita - 50,- USD / osoba
 • spropitné
 • cestovní pojištění