Nepál - V srdci Himaláje s lehkou turistikou, památkami a safari v NP ChitwanŽe v Nepálu najdete "jen" hory? Mýlíte se, srdce Himálaje ukrývá snad všechny atrakce, které se postarají o ty pravé exotické zážitky! Oblíbený zájezd kombinující lehkou turistiku, výhledy na nejvyšší hory světa a návštěvu nespočtu historických památek královských měst jsme pro letošek obohatili o unikátní dvoudenní výlet na safari. V turisticky stále ještě málo objevené lokalitě se tak během našeho putování můžete těšit na nerušené pozorování nosorožců a exotického vodního ptactva či na projížďku na slonech (v ceně). Turistická část zájezdu nám umožní nahlédnout do místních horských vesniček a samozřejmostí jsou i neopakovatelné výhledy na střechu světa! Z blízka si vychutnáte osmitisícovky Annapurnu, Manáslu či Dhaulagiri, a za dobré viditelnosti zahlédneme i Mt. Everest! Základem je kvalitní a ověřené zázemí 3* hotelu s polopenzí. Zájezd si můžete obohatit i o fakultativní let nad nejvyšší horou světa s garancí místa u okna! Garance skupiny do 15 osob!

Poznámka: vstupní podmínky do destinace: negativní PCR-test ne starší než 72h (výjimka pro očkované osoby - pokud test nevyžaduje letecká společnost).

Program zájezdu

1. den:
2. den:
3. den:
4. den:
5. den:
6. den: snídaně, výjezd na KHADE - jedno z mála míst, kde je možné spatřit královnu hor MACHAPUCHARE (6 993 m) se svým jinak skrytým dvojím vrcholem připomínající ocasní ploutev. Dnešní procházka (2 z 5; 4 hod. ^300 ˇ400 m) začíná stoupáním do AUSTRALIAN CAMPU, dalšímu unikátnímu vyhlídkovému místu. Po odpočinku již překřížíme trasu vedoucí do základního tábora Annapurny a pauzu na oběd strávíme na konci širokého hřebene ve vesnici DHAMPUS. Poté, co si vychutnáme poslední výhledy již sklesáme do PHEDI, kde na nás bude čekat náš mikrobus. Dále se přesuneme do centra POKHARY, kde si v rámci odpočinkovějšího dne vychutnáme procházku podél jezera po promenádě Lakeside, navštívíme některou z náboženských památek či muzeum Annapurny. Individuální volno. Možnost pozorování vrcholků Himalájí při západu slunce přímo z města, večeře.
7. den:
8. den: po snídani následuje první část dvoudenního programu vyplněného pozorováním exotických zvířat. Dnes navštívíme záchranné centrum s několika SLONY. Dále je pro zájemce připravena projížďka na kánoích a nenáročná procházka místní přírodou. Oběd (v ceně zájezdu). Odpoledne se můžete těšit na PROJÍŽĎKU NA SLONECH opuštěnou přírodou, dále (v závislosti na aktuálních podmínkách) KOUPÁNÍ SE SLONY. Projížďka na slonech i případné koupání již zahrnuto v ceně. Návrat na ubytování, večeře a kulturní program prezentující stovky let staré nepálské tradice.
9. den: další atrakcí NP CHITWAN je pozorování vodního ptactva za úsvitu, které vyplní náš ranní program. Pozdní snídaně, dopoledne odpočinek. Po obědě (v ceně zájezdu) nás již čeká hlavní hřeb této části programu - SAFARI - na celé odpoledne za pomoci jeepů dostaneme do útrob národního parku, kde se můžete těšit na pozorování vzácných NOSOROŽCŮ! V park se nachází i několik volně žijících SLONŮ a i kriticky ohrožených GAVIÁLŮ, připomínající druh krokodýla. Budeme-li mít opravdu štěstí, zahlédneme i krále místní džungle - TIGRA BENGÁLSKÉHO, jehož populace v Chitwanu výjimečně stoupá. Návrat do hotelu, večeře.
10. den: snídaně, přesun do KÁTHMÁNDÚ. Na cestě hlubokým centrálním údolím se krátce zastavíme u jednoho z řady dlouhých visutých mostů klenoucích se na řekou TRISHULI a odvážnější se po mostu projdou. Těsně před příjezdem do centra metropole si vychutnáme výhledy na celé město z vyhlídky u "opičího chrámu" SWAYAMBHUNATH TEMPLE, kde se kromě chrámu samotného setkáme i s nespočtem volně pobíhajících opic (v případě nepříznivé dopravní situace se návštěva chrámu uskuteční následující den). Ubytování, večeře.
11. den:
12. den: snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu případně přílet až následující den.

duben 2021

25.04. - 06.05.21 neděle - čtvrtek
63 990 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

říjen 2021

20.10. - 31.10.21 středa - neděle
62 490 Kč
cena za 12 dní (11 nocí)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a?poplatků v max. výši 20 000 Kč, 10x ubytování v?***hotelu (v Nagarkot a Dhulikhel odpovídá úroveň asijskému standardu, ostatní ubytování odpovídá evropskému standardu) 2x plná penze, 8x?polopenze, doprava pronajatým mikrobusem dle programu, veškerá povolení a?vstupy pro turistiku dle programu, projížďka lodí po jezeře v?Pokhaře, vstup a výlet na safari a pronájem jeepů dle programu, projížďka na kánoích, projížďka na slonech,, koupání se slony, vedoucí zájezdu, informační materiály, 1x PCR test v destinaci před odletem do ČR, 1x PCR test před odletem z ČR formou slevy ve výši 1 310 Kč

Cena nezahrnuje

  • vízum cca 30 USD (orientační cena z r. 2020, platí se po příletu do Nepálu), ostatní strava, fakultativní programy, bakšišné, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 5 000 Kč, jednosměrný let Káthmándú-Pokhara 3 300 Kč, vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 4 950 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 720 Kč, do 80 000 Kč za 1 320 Kč