Ekvádor - od rovníku k PacifikuProgram zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY: Přílet do Quita, přivítání a transfer do hotelu.
2. den: QUITO : Celodenní návštěva hlavního města. Dopoledne prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata. Poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Odpoledne následuje cesta k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum Intinan a důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.
3. den: QUITO – COTOPAXI – LATACUNGA: Přejezd do národního parku pod jednou z nejvyšších sopek světa, Cotopaxi. Následuje procházka okolo jezera Limpiopungo ve výšce 3.600m.n.m.. Velkou atrakcí je ledovec na úbočí sopky, který je jedním z mála světových ledovců v rovníkové oblasti. Návštěva haciendy La Cienega ze 17.století s úžasnou atmosférou koloniální doby. Odpoledne sjezd k „Avenidě de los Volcanos“ a ubytování v údolí nedaleko města Latacunga.
4. den: LATACUNGA – QUILOTOA - RIOBAMBA: Dopoledne výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m) a pěší túra podél hrany kráteru. Zdatnější mohou obejít celý kráter, případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky v okolí Zumbagua, a ve vesnicích se zase setkáte s místními Indiány, kteří Vám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži. Odpoledne přesun do prvního města založeného Španěly v Ekvádoru, Riobamba, nocleh.
5. den: RIOBAMBA – GUAMOTE – CHIMBORAZO – RIOBAMBA: Dopoledne návštěva původního indiánského trhu ve vesničce Guamote, kam se sjíždějí místní domorodci z celého okolí, aby prodali nebo nakoupili nejen ovoce a zeleninu, ale také zvířata nebo ponča. Kromě výhodného nákupu je to úžasná podívaná. Odpoledne se vypravíme do národního parku Chimborazo ke stejnojmenné nejvyšší hoře Ekvádoru (6.310 m), pozorování divokých vikuní. Večer návrat do Riobamby, nocleh.
6. den: RIOBAMBA – ALAUSÍ – SIBAMBE – CUENCA: Snídaně a přejezd do Alausí. Následuje cesta vlakem přes jeden ze stavebně nejtěžších železničních úseků světa „Nariz del Diablo“ do Sibambe a zpět. Odpoledne pokračujeme do Cuency, cestou prohlídka nejznámější incké památky v Ekvádoru - Ingapirca. Ubytování a nocleh v Cuenca.
7. den: CUENCA: Dopolední prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Ekvádoru. Procházka po historickém centru s mnoha kostely, koloniálními domy a květinovým trhem. Exkurze do manufaktury na světoznámé panamské klobouky. Návštěva muzea Pumapungo v místech, kde dodnes stojí ruiny inckého komplexu Tomebamba. Odpoledne individuální volno.
8. den: CUENCA – CAJAS – GUAYAQUIL: Snídaně a odjezd do Guayaquilu. Dopoledne návštěva vysokohorského národního parku Cajas s ledovcovými jezery, průzračnými říčkami a zvláštního druhu stromu rodu Polylepis, poté sjezd k pobřeží Pacifiku cestou lemovanou kávovými a banánovými plantážemi. Odpoledne příjezd do Guayaquilu, ubytování a následně prohlídka největšího města Ekvádoru a hlavního přístavu v zemi, který leží nedaleko místa, kde se vlévá řeka Guayas do Pacifiku. Restaurované molo Malecón 2000 s památníkem Simona Bolívara a umělecké čtvrti Las Peňas s mnoha barevnými domy, některé z nich jsou až 400 let staré. Nocleh.
9. den: GUAYAQUIL – PRAHA: Snídaně, odjezd na letiště a odlet do Evropy. Případně prodloužení na Galapágách
10. den: PŘÍLET DO PRAHY:

květen 2021

23.05. - 01.06.21 neděle - úterý
snídaně letecky (Praha)
68 990 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

prosinec 2021

05.12. - 14.12.21 neděle - úterý
snídaně letecky (Praha)
68 990 Kč
cena za 10 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní poplatky
  • 8x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
  • veškeré transfery během okruhu (včetně vlaku Alusi - Simbabe a zpět)
  • všechny prohlídky a vstupy dle programu
  • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob) Lety mohou být s přestupem v USA, nutný biometrický pas a vstupní autorizace ESTA

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlety a vstupy
  • spropitné
  • cestovní pojištění