Irsko - Nejkrásnější místa Irska pěšky - hotel - leteckyBěhem našeho putování navštívíme Severní Irsko a Irskou republiku. Projdeme se po severním pobřeží, uvidíme slavný Giant’s Causeway - Obrův chodník, Cliffs of Moher, nádherné útesy na západě, jedinečnou krasovou oblast Burren. Půjdeme okolo stolové hory Ben Bulben, po pěšinách v národním parku Wicklow Mountains, vystoupáme na poutní horu Croagh Patrick. Naší snahou je maximum času strávit ve volné přírodě. Uvidíme řadu historických památek. Prohlédneme si hlavní město Irské republiky Dublin. Cestou přes Británii navštívíme Londýn.

Stravování: snídaně

snídaně. Možnost přikoupení večeří.

Ubytování: hotel

8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní.

Program zájezdu

1. den: odlet z Praha, přílet do Dublinu, přejezd na ubytování. Spojení s autokarovou skupinou.
2. den:
3. den: odjezd do Irské republiky, návštěva města Londonderry, přejezd přes DONEGAL, turistika v NP Glenveagh, ubytování.
4. den: po snídani prohlídka keltského kříže na hřbitově v DRUMCLIFF, v místě posledního odpočinku básníka W. B. Yeatse, pěší turistika v okolí dominantní stolové hory BEN BULBEN, vrchol 527 m n. m., prohlídka vodopádu, návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v CARROWMORE (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky), zajímavá místa v okolí Sligo, návrat do místa ubytování.
5. den: po snídani přejezd k Westportu, výstup na poutní horu Irska CROAGH PATRICK (od hladiny moře, vrchol 764 m n. m., trasa 5 km), za dobrého počasí výhledy na WESTPORT BAY, alternativně procházka v parcích Westport House, přejezd přes přírodní park CONNEMARA NATIONAL PARK, zastávka v Kylemore Abbey (nejfotografovanější budova v Irsku), ubytování.
6. den: po snídani přejezd na pobřeží k nádherné vyhlídce z 205 m vysokých útesů CLIFFS OF MOHER. Túra po značené Burren Way jedinečnou krasovou oblastí BURREN z BALLYNALACKAN CASTLE do FANORE s krásnou písčitou pláží u Atlantiku (14 km s malým stoupáním), přejezd do místa ubytování.
7. den: po snídani odjezd na východ, zastávka v Tullamore, procházka kolem jezer v národním parku WICKLOW MOUNTAINS (různé varianty tras 4 - 16 km dle časových možností). Východištěm je GLENDALOUGH, jedno z nejdůležitějších raně křesťanských míst v Irsku. Je spojeno se jménem svatého Kevina. Procházka vede od návštěvnického centra k dolnímu a hornímu jezeru přes Giants’s Cut a hřbitůvek s kostelíky, válcovou věží a keltskými kříži. Túra vede po hřebeni nad horním jezerem, ubytování.
8. den: po snídani odjezd do centra DUBLINU, prohlídka hl. města Irska, možná návštěva muzea světoznámého pivovaru Guinness nebo Jameson Distilerry, pro zájemce prohlídka TRINITY COLLEGE, ve které jsou uloženy staré manuskripty (Book of Kells), procházka čtvrtí Temple Bar, individuální volno. Nocleh v okolí Dublinu.
9. den: odlet do ČR.

11.08. - 19.08.21 středa - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
32 490 Kč
cena za 9 dní (8 nocí)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků cca 6 500 Kč, transfery z/na letiště, 8x nocleh v 2lůžkových pokojích v hotelu se snídaní, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj v hotelu 5 900 Kč, 6x večeře 3 600 Kč