Chorvatsko - Národní parky a přírodní krásy ChorvatskaTento zájezd propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. Budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou Paklenica, navštívit historická města Zadar a Šibenik i relaxovat na plážích.

Poznámka II: v termínu od 16.6., 7.7. a 1.9. nástupní místa: Praha, Pardubice, Hradec Králové, Brno.
V termínu od 30.6. a 25.8. nástupní místa: Praha, Plzeň, České Budějovice, Příbram.

Stravování: polopenze

7x polopenze.

Ubytování: hotel

7x ubytování v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: příjezd na ubytování v brzkém odpoledni, možnost koupání.
3. den: dopoledne návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. V podvečer návštěva ZADARU s prohlídkou historického centra.
4. den: výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku je nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád Skradinski Buk, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).
5. den: ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.
6. den: výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála. SALONA - v roce 2020 bude areál Salona uzavřen, celý den tedy bude věnován prohlídce Splitu a Trogiru.
7. den: pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.
8. den: pobyt u moře.
9. den: návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.
10. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.

01.09. - 10.09.23 pátek - neděle
polopenze autokarem
13 390 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Cena zahrnuje

  • doprava klimatizovaným autobusem, 7x ubytování v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 7x polopenze, pobytová taxa, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 700 Kč